Gaismas festivāla “Staro Rīga 2016” ietvaros tika realizēts  projekts „98 gaismas gleznas Latvijai”.

Interaktīva, multimediāla instalācija aicināja gleznot ar gaismu, radot pārsteidzošus gaismas ornamentus. Festivāla apmeklētāji varēja apgleznot fasādi, izveidojot vismaz 98 dažādas gleznas.  Gaismas mākslas instalācija, kuras radošie rezultāti bija vērojami uz vietas projekta norises brīdī.

Gaismas gleznas tika veidotas no latvju rakstiem un zīmēm, kas simbolizē kultūrvēsturisko mantojumu. Tos dažādi apvienojot un radot neskaitāmas unikālas rakstu kombinācijas, festivāla dalībnieki izveidoja mūsdienīgus ornamentus. Katra gaismas rakstu glezna ir unikāla, tāpat kā katrs mūsu valsts iedzīvotājs, kas veido šos rakstus un zīmes. Lai padarītu radošo pieredzi emocionālāku, skanēja fona mūzika, kas papildināja gaismas gleznu veidošanas noskaņu.

normal__MG_2490 normal_ALI_4866 normal_picture-agency_20161117_staro_riga_382

Dalīšanās gaismas piedzīvojumā mūs iedrošina gūt jaunu, radošu pieredzi un vienlaikus iespēju katram cilvēkam pilnveidot savu pilsētvidi – tie ir galvenie moto radošās grupas OCUBO veidotajā gaismas projektā. Latvija ir cilvēki, kas veido šodienas īpašo ornamentu – to alegoriski attēlo 98 gaismas gleznas Latvijai.

Radošās grupas veidotās gaismas instalācijas un videoprojekcijas tika izrādītas daudzos Eiropas un pasaules gaismas festivālos – Gentē (Beļģijā), Melburnā (Austrālijā), Jivaskilā (Somijā), Toruņā (Polijā), Ļubļanā (Slovēnijā), Makao (Ķīnā), kā arī daudzās Portugāles pilsētās – Lisabonā, Sintrā, Kaškajā, Gimaraešā un citās.

 

Projekta idejas autors: OCUBO (Portugāle)

Projekta realizētājs: biedrība “Staro 100”, UNTITLED pasākums

Projekta finansētājs: Rīgas dome