Gaismas festivāls “Staro Rīga” 2018. gadā no 16. līdz 19.novembrim tika izstādīti 43 dažādi mākslas un gaismas instalāciju objekti un tie bija apskatāmi katru dienu no plkst.17 līdz plkst.23.

2018. gada festivāla tēma – “Augšām cēlās Gaismas pils”. Festivālā ir trīs programmas – pamatprogramma, starptautiskā programma un festivāla partneru programma “Rīgas karnevāls”.

Biedrība STARO 100 producēja starptautisko programmu un festivāla partneru programmu “Rīgas karnevāls”.

Sadarbībā tika veidota pasaka “Sprīdītis” – videoprojekcija, kuru ilustrējusi māksliniece Anita Paegle, galvenajās lomās iejutušies Jauniešu un bērnu teātra “Zīļuks” jaunie aktieri, bet videoprojekciju “mapping” tehnikā kopā salikusi portugāļu radošā apvienība “Ocubo”. Savukārt vācu radošā apvienība “Forum InterArt” piedāvāja projektu “#UniversUs”, kurā zviedru izcelsmes dejotāja Lotta Svalberga kopā ar vietējiem laikmetīgās dejas dejotājiem veidoja saspēli ar videoprojekciju. Savukārt norvēģu gaismas māksliniece Anastasija Isašena aicināja skatīt videoprojekciju “Rītausma”, iedvesmojusies no Imanta Ziedoņa dzejas un Pētera Vaska mūzikas. Starptautiska radošā grupa realizēja objektu “100 vārdi sev”, Rīgas gaismas festivālā vēl līdz šim neredzētā hologrammā.

Starptautiskajā programmā iekļauti vairāki pazīstamu gaismas mākslas radošo grupu projekti. Pirmoreiz Latvijā tika demonstrēta robotroku vadīta performance “Dāvana” no Gentes gaismas festivāla, turklāt pēc pirmizrādes Gentē Rīga ir otrā pilsēta, kur beļģu mākslinieki demonstrē šo projektu. No Lionas gaismas festivāla piedalījās lielformāta gaismas objektu balets “Pikooks”, kas kļuvis par sociālajos tīklos visvairāk pieminēto objektu, kā arī kinētiska vides instalācija “Abstrakts. Laika plūsmas ilūzija”. Programmā bija iekļauta arī japāņu gaismas mākslinieka Yuki Anai vides instalācija “Maldugunis”.

Festivālā jau piekto gadu pēc kārtas tika iekļauta līdzdalības un partneru programma “Rīgas karnevāls”, kurā bija apskatāmas gaismas instalācijas un objekti, kuru idejas rada, tehniski realizē un finansē festivāla sadarbības partneri vai atbalstītāji. 2018. gadā strādājām kopā ar VALSTS KANCELEJA, ELEKTRUM, PASAULES OPTIKA, SAMSUNG, LATVIJAS BANKA, LR SAEIMA, CENTRĀLĀ FINANŠU un LĪGUMA AĢENTŪRA,